اگر شما هم سوال بالا را از خود می پرسید باید بگوییم که تنها نیستید! راه های مختلفی برای حذف چربی های شکم وجود دارد؛ از ورزش و رژیم گرفته تا مصرف قرص و داروهای مختلف. اما چرا بهتر است گزینه جراحی را انتخاب کنیم؟ داشتن یک شکم شل و انباشته از چربی قطعا مسئله خوشایندی برای خیلی از افراد نیست.

در این میان کم نیستند افرادی که از راه های دیگر به نتیجه نرسیده و یا آن ها را ادامه نداده اند.جراحی شکمیک گزینه مناسب برای افرادی است که برای لاغری راه های زیادی را امتحان کرده اما به نتیجه نرسیده اند. اما دلیل به وجود آمدن این چربی ها و یا پوست های اضافه ای که باید از شر آن ها خلاص شویم چیست؟

گاسترکتومی
گاسترکتومی برداشتن بخشی یا کل معده است.
سه نوع اصلی گاسترکتومی وجود دارد:
گاسترکتومی جزئی برداشتن بخشی از معده است. نیمه پایینی معمولاً برداشته می شود.
گاسترکتومی کامل برداشتن کل معده است.
گاسترکتومی آستین ، برداشتن سمت چپ معده است. این عمل معمولاً به عنوان بخشی از جراحی برای کاهش وزن انجام می شود.
برداشتن معده توانایی هضم مایعات و غذاها را از شما نمی گیرد. با این حال ، ممکن است لازم باشد چندین تغییر در سبک زندگی را پس از انجام روش اعمال کنید.
چرا ممکن است به عمل جراحی گاسترکتومی نیاز داشته باشید
از گاسترکتومی برای درمان مشکلات معده استفاده می شود که با درمان های دیگر کمک نمی کند. پزشک شما ممکن است برای درمان موارد زیر عمل گاسترکتومی را توصیه کند:
تومورهای خوش خیم یا غیر سرطانی
خون ریزی
التهاب
سوراخ شدن در دیواره معده
پولیپ یا رشد داخل معده
سرطان معده
زخم های شدید معده یا اثنی عشر
برخی از انواع گاسترکتومی را می توان برای درمان چاقی نیز استفاده کرد. با کوچک شدن معده ، سریعتر پر می شود. این ممکن است به شما کمک کند کمتر غذا بخورید. با این حال ، گاسترکتومی تنها در صورت عدم موفقیت در گزینه های دیگر ، یک درمان مناسب چاقی است. درمان های کمتر تهاجمی عبارتند از:
رژیم غذایی
ورزش
دارو
مشاوره
انواع گاسترکتومی
سه نوع عمده گاسترکتومی وجود دارد.
گاسترکتومی جزئی
طی جراحی گاسترکتومی جزئی ، جراح شما نیمه پایین معده را برمی دارد. اگر سلولهای سرطانی در آنها وجود داشته باشد ، ممکن است غدد لنفاوی مجاور را نیز از بین ببرند.
در این جراحی ، جراح شما اثنی عشر را می بندد. اثنی عشر اولین قسمت از روده کوچک شما است که غذای هضم شده جزئی را از معده دریافت می کند. سپس ، قسمت باقیمانده معده شما به روده متصل می شود.
گاسترکتومی کامل
این عمل که گاسترکتومی کامل نیز نامیده می شود ، معده را به طور کامل از بین می برد. جراح شما مری شما را مستقیماً به روده کوچک متصل می کند. مری به طور معمول گلو را به معده شما متصل می کند.
گاسترکتومی آستین
در حین جراحی گاسترکتومی آستین ممکن است تا سه چهارم از معده شما برداشته شود. جراح شما کنار معده شما را اصلاح می کند تا به شکل لوله در بیاید. این باعث ایجاد معده کوچکتر و طولانی تر می شود.
چگونه می توان برای عمل جراحی گاسترکتومی آماده شد
پزشک قبل از جراحی آزمایش خون و تصویربرداری را تجویز می کند. با این کار از سلامت کافی برای انجام این روش برخوردار خواهید بود. همچنین می توانید از نظر جسمی کامل و مروری بر سابقه پزشکی خود داشته باشید.
در هنگام ملاقات ، اگر دارویی مصرف می کنید به پزشک خود بگویید. حتماً داروها و مکمل های بدون نسخه را در خود جای دهید. ممکن است مجبور باشید قبل از جراحی مصرف برخی داروها را متوقف کنید.
اگر باردار هستید ، باید فکر کنید که می توانید باردار باشید یا سایر بیماری های پزشکی مانند دیابت را نیز باید به پزشک خود بگویید.
اگر سیگار می کشید ، باید سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن زمان اضافی را به بهبود می بخشد. همچنین می تواند عوارض بیشتری ایجاد کند ، به ویژه مواردی که شامل عفونت و مشکلات ریوی هستند.
طراحی شده توسط پروژه Rubicon
چگونه گاسترکتومی انجام می شود
برای انجام عمل گاسترکتومی دو روش مختلف وجود دارد. همه با بیهوشی عمومی انجام می شوند. این بدان معناست که شما در حین عمل خواب عمیقی خواهید داشت و نمی توانید دردی را احساس کنید.
جراحی باز
جراحی باز شامل یک برش بزرگ و بزرگ است. جراح شما پوست ، عضله و بافت را به عقب می کشد تا به معده شما دسترسی پیدا کند.
جراحی لاپاروسکوپی
جراحی لاپاراسکوپی یک جراحی کم تهاجمی است. این شامل برش های کوچک و ابزارهای تخصصی است. این روش درد کمتری دارد و امکان بهبود سریعتر را فراهم می کند. همچنین به عنوان "جراحی سوراخ کلید" یا گاسترکتومی با کمک لاپاراسکوپی (LAG) شناخته می شود.
LAG معمولاً به جراحی باز ترجیح داده می شود. این یک عمل جراحی پیشرفته تر با میزان کمتری از عوارض است.
جراح شما ممکن است برای درمان برخی شرایط مانند سرطان معده ، جراحی باز را برای جراحی لاپاراسکوپی توصیه کند.
خطرات جراحی گاسترکتومی
خطرات جراحی گاسترکتومی عبارتند از:
رفلکس اسید
اسهال
سندرم دامپینگ معده ، که یک شکل شدید سو. هضم است
عفونت زخم برش
عفونت در قفسه سینه
خونریزی داخلی
نشت از معده در محل عمل
حالت تهوع
استفراغ
نشت اسید معده به مری ، که باعث ایجاد زخم ، باریک شدن یا انقباض می شود (تنگی)
انسداد روده کوچک
کمبود ویتامین
کاهش وزن
خون ریزی
تنفس دشوار
ذات الریه
آسیب به سازه های مجاور
حتماً درمورد سابقه پزشکی خود و اینکه چه داروهایی مصرف می کنید به پزشک خود بگویید. برای آمادگی در این روش ، تمام دستورالعمل هایی را که به شما داده شده دنبال کنید. این خطرات شما را به حداقل می رساند.

به وبلاگ خود خوش امدید

جراحی هموروئید با لیزر کم توان

مزایای عمل لیپوماتیک چیست؟

گاسترکتومی ,معده ,جراحی ,، ,های ,کند ,می شود ,ممکن است ,جراح شما ,می کند ,جراحی گاسترکتومی ,خطرات جراحی گاسترکتومی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
inphaseti fiatelkales roondir lingtanami myxp learningenglish2 akamparsk diaperbag ratemibe baharapp