استفاده از لیزر یکی از بهترین روش های در دسترس برای درمان کیست مویی است. در این روش از فیبرهای نوری و تاباندن اشعه لیزر برای درمان کیست استفاده می شود. در روش جراحی با چاقو محل زخم بریده و تخلیه، و پس از آن نیز پانسمان می شود. این روش ممکن است با بی حسی موضعی، نخاعی، و یا بیهوشی عمومی انجام شود. پس از خارج کردن بافت حاوی کیست، به محل زخم بخیه ای زده نشده و تنها با گاز مرطوب پر می شود. پس از روزهای اولیه زخم ممکن است ترشحات زیادی داشته باشد؛ استفاده از گاز مرطوب نیز به دلیل جلوگیری از جمع شدن ترشحات و ایجاد بوی بد انجام می شود. مراحل بعدی درمان کاملاً به تشخیص و نظر پزشک متخصص بستگی خواهد داشت. پانسمانی که در محل زخم گذاشته می شود باید هر روزه تعویض شود که برای بسیاری از بیماران مشکل است. علاوه بر این دوره نقاهت نیز پس از انجام این روش طولانی خواهد بود.

کیست موی داخلی چیست؟

کیست موی درون گرفته به موی درون رسیده گفته می شود که به کیست تبدیل می شود - یک برجستگی بزرگ که بین سطح پوست و عمیق زیر آن گسترش می یابد. شکل ظاهری تلاقی بین یک موی طبیعی رشد کرده و یک کیست آکنه است ، اگرچه این یک وضعیت متفاوت است.

این نوع کیست ها در بین افرادی که اصلاح می کنند ، موم می زنند یا از روش های دیگری برای از بین بردن موهای خود استفاده می کنند ، معمول است. اگرچه ممکن است مشتاقانه از شر این کیست ها خلاص شوید ، اما مراقبت از علائم عفونت نیز مهم است.

به خواندن ادامه دهید تا بدانید که چه عواملی باعث تشکیل این کیست ها می شود ، به علاوه نحوه درمان آنها و جلوگیری از بازگشت آنها.

نکاتی برای شناسایی
همانطور که از نامش پیداست ، کیست های موی داخلی از ابتدا به عنوان موهایی رشد می کنند. در ابتدا ، ممکن است یک برجستگی کوچک جوش مانند مشاهده کنید که در سطح آن مو وجود دارد. همچنین ممکن است قرمز رنگ باشد. با گذشت زمان - اگر موهای داخلی از بین نرود - برجستگی کوچک می تواند به یک موج بزرگتر تبدیل شود. کیست حاصل می تواند به رنگ قرمز ، سفید یا زرد باشد. لمس نیز ممکن است دردناک باشد.

اگرچه کیست های موی داخلی می توانند در هر نقطه از بدن شما ایجاد شوند ، اما به احتمال زیاد در مناطقی که مستعد رشد موهایشان هستند ، ایجاد می شوند.

این شامل موارد زیر است:

زیر بغل
صورت
سر
گردن
پاها
منطقه عامیانه
کیست موی درون گرفته همان آکنه کیستیک نیست ، اگرچه این دو حالت ممکن است شبیه به هم باشند. کیست موی آلوده به داخل ، به عنوان یک موی منظم در حال رشد شروع می شود و کیست های آکنه در اثر ترکیبی از روغن و سلولهای مهارتی مرده ایجاد می شوند که در عمق زیر پیاز مو جمع می شوند.

آکنه کیستیک می تواند در یک ناحیه مانند کمر یا صورت گسترده باشد. از طرف دیگر ، کیست های موی داخلی از نظر تعداد کمتر و حاوی آن هستند - ممکن است فقط یک مورد داشته باشید. و بر خلاف جوش ها ، کیست های موی داخل بدن سر نخواهند داشت.

چه عواملی باعث ایجاد کیست موی داخلی می شود؟
تکنیک های نامناسب حذف مو ممکن است منجر به رشد کیست مو شود. اصلاح ، موم یا موچین ، از بین بردن مو همیشه پاک نیست. این فرآیند می تواند باعث تورم شود ، که ممکن است پوست شما را تحریک کند و منجر به جوش زدن و ایجاد کیست شود.

برداشتن مو همچنین می تواند باعث رشد نادرست موی جدیدی شود که در جای خود رشد می کند. موهای جدید ممکن است به پهلو رشد کرده و در نهایت به سمت پایین فر شوند. وقتی این اتفاق می افتد ، منافذ می تواند روی موها بسته شود تا گیر کند یا رشد کند. پوست با التهاب واکنش نشان می دهد و موهای خمیده را به عنوان جسم خارجی درمان می کند.

طبق کلینیک مایو ، موهای داخل شده به تنهایی بیشتر در مردان آفریقایی-آمریکایی ریش تراشیده می شوند. همچنین اگر موهای فرفری دارید ، ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به این نوع کیست ها باشید.

چه گزینه های درمانی در دسترس هستند؟
هدف اصلی درمان کاهش التهاب اطراف و کاهش خطر ابتلا به عفونت است.

داروهای بدون نسخه (OTC) حاوی بنزوئیل پراکسید مانند Neutrogena On-Spot یا رتینوئیدها مانند ژل Differin می توانند التهاب را کاهش دهند و اندازه کیست را کاهش دهند. در صورت عدم موفقیت روش های OTC ممکن است به داروهای تجویز شده آکنه نیاز باشد. به عنوان مثال ، متخصص مراقبت های بهداشتی شما ممکن است یک کرم استروئیدی برای کمک به کاهش قرمزی و درد در اطراف کیست تجویز کند.

شما هرگز نباید کیست موی داخلی بریزید ، زیرا این امر می تواند خطر ابتلا به عفونت و زخم را افزایش دهد. همچنین نباید سعی کنید موها را مانند موهای طبیعی درون خود ، با موچین بلند کنید. در این مرحله ، موها بیش از حد عمیق در زیر کیست قرار گرفته اند تا شما بتوانید از آن خارج شوید.

در عوض ، باید کیست را پایین بیاورید و موها را به سمت بالا صاف کنید و به آرامی با پارچه گرم دو بار در روز کیست ها را بشویید.

در صورت بروز عفونت ، متخصص مراقبت های بهداشتی آنتی بیوتیک های موضعی یا خوراکی تجویز می کند. این امر ضمن جلوگیری از گسترش و بدتر شدن عفونت ، به کاهش التهاب و درد کمک می کند.

به وبلاگ خود خوش امدید

جراحی هموروئید با لیزر کم توان

مزایای عمل لیپوماتیک چیست؟

کیست ,، ,موی ,ممکن ,های ,یک ,ممکن است ,می شود ,می تواند ,موی داخلی ,کیست موی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
amongusnetr iaowunrayrc parham88 coolingtowernozzle2 stovuidjhasket faslekhazantc 9283 sealbakhshi melliiib hamedankasb