کیست مویی یا همان سینوس پیلونیدال یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است که امروزه با توجه به تحرک کم تر شیوع گسترده ای یافته است. مهم ترین دلیل ایجاد این بیماری برگشت مو به داخل پوست است. در صورت استفاده از لباس هایی با الیاف نامناسب، اضافه وزن، و تحرک ناکافی شانس بیش تری برای دچار شدن به این بیماری خواهید داشت. اگر علائم یا تغییراتی در بدن خود مشاهده می کنید، بهتر است هر چه سریع تر به پزشک مربوطه مراجعه کنید. برخی از افراد به دلیل ترس یا خجالت به سمت درمان این بیماری نمی روند؛ و برخی دیگر تصور می کنند که می توانند با روش های خانگی این بیماری را به راحتی درمان کنند. در چنین حالتی شرایط برای عود بیماری و عوارض بیش تر سینوس پیلونیدال فراهم می شود. کیست مویی در ابتدا به راحتی درمان می شود، اما اگر پیشرفت کند ممکن است ناچار به تحمل درد بیش تری شوید.

عدم درمان شدن کیست مویی در مراحل ابتدایی موجب گسترش عفونت و پیچیده تر شدن بیماری خواهد شد. با طولانی تر شدن دوره بیماری ممکن است شاهد عوارضی نظیر درد شدید، آبسه های مکرر و عفونت، و همچنین تورم شدید کیست و التهاب بدن باشید. تمام این موارد می توانند فرایند درمان را نیز با اختلال بیش تری مواجه کنند. توجه داشته باشید که کیست مویی با استفاده از دارو درمان نخواهد شد و برای از بین بردن آن به عمل جراحی و روش های تهاجمی نیاز خواهید داشت. اما امروزه می توانید علاوه بر جراحی از لیزر نیز استفاده کنید. در ادامه به بررسی بیش تر این روش برای درمان کیست مویی خواهیم پرداخت.

چگونه می توان از کیست های پیلونیدال پیشگیری کرد؟
اقدامات مختلفی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از ابتلا به کیست های پیلونیدال یا جلوگیری از بازگشت آنها ایجاد کنید. این مراحل شامل موارد زیر است:

باسن خود را به طور مرتب بشویید و خشک کنید (برای تمیز نگه داشتن محل).
کاهش وزن (اگر در حال حاضر اضافه وزن دارید) برای کاهش خطر.
اجتناب از نشستن به مدت طولانی (اگر شغل شما اجازه می دهد) برای جلوگیری از فشار در منطقه.
تراشیدن موهای دور باسن (هفته ای یک بار یا بیشتر). همچنین می توانید از محصول رفع موهای زائد برای جلوگیری از موهای رشد نکرده استفاده کنید.

به وبلاگ خود خوش امدید

جراحی هموروئید با لیزر کم توان

مزایای عمل لیپوماتیک چیست؟

کیست ,درمان ,بیماری ,های ,تر ,بیش ,کیست مویی ,جلوگیری از ,این بیماری ,بیش تری ,می توانید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mahsanikan025426 clinicexir melalceremony10 corona-virus-19 dani2020 prechbattdustwalk khlox shabahangol firmware16 exchanger-plate